آیا تو آن نیمه گمشده ام هستی؟ - باربارا دی آنجليس

این کتاب به درک انتخابهای درست برای ازدواج، چرا و چگونه عاشق شدن، تاثیرات خاطرات دوران كودكی در زندگی عشقی، دلایل نادرست عاشق شدن و دوری از افراد نامناسب و شناسایی فرد مناسب می پردازد. همچنین رابطه هایی كه به درد و یاس منتهی می شود و نقطه ضعفهای مهلک كه می بایست در رندگی مراقب آنها بود مورد بررسی قرار گرفته است.
باربارا دی آنجليس، بر خلاف تعدادی از آثارش، در کتاب «آیا تو آن نیمه گمشده ام هستی؟» بر روی جنسیت افراد تاکیدی نکرده و مذکر و مونث را همزمان مخاطب قرار داده است.

آیا تو آن نیمه گمشده ام هستی؟ - باربارا دی آنجليس

تفاوت یک ارتباط بدون تعهد و پایبندی با یک ارتباط مبتنی بر تعهد و پایبندی، همانند تفاوت اجاره کردن یک خانه و خریدن آن خانه می باشد. اکثر افراد، توجه کمتری به آپارتمان و منزلی دارند که مال خودشان نیست. اما زمانی که اولین خانه ی شخصی خودشان را خریداری می کنند، همه چیز دستخوش تغییر و تحول قرار می گیرد. در منزل خود بسیار محتاطانه رفتار میکنند. چهار چشمی مواظب رفتار و بازیگوشی های فرزندان و ... هستند که مبادا دیوار خانه کثیف و یا کمد گرانبهایشان دچار آسیب و صدمه شود.
زمانی که به معشوقه و یا همسرتان که عاشقش هستید، متعهد و پایبند می شوید، رفتار و برخورد متفاوتی از خودتان بروز می دهید چون اکنون قسمت بیشتری از وجودتان را در آن سرمایه گذاری کرده اید. این نوع برخورد و رفتار در حقیقت امکان رشد و پیشرفت را به ارتباط شما می دهد تا در یکسری از زمینه های بنیادی به شکوفایی برسد، در حالی که بدون تعهد و پایبندی به این امکان، دست نمی یافت. بنابراین مساله ی تعهد و پایبندی در یک رابطه از الزامات رشد آن محسوب می شود. 

«نکته ی کلیدی و اساسی در انتخاب همسر مناسب این است که به دنبال شخصی با شخصیت و رفتار خوب باشید نه شخصی که تنها از محبوبیت عمومی برخوردار است.»
بسیاری از ما مجذوب افرادی می شویم که دارای یک خصوصیت شاخص شخصیتی می باشند نظیر: توانایی آنها در خنداندن، نرمی و لطافت اخلاقی و رفتاری آن ها، علاقه مندی به دوچرخه سواری و ورزش های مختلف و ... در حالی که هر یک از این خصوصیات می توانند مفید و لذت بخش باشند اما در خوشبختی هیچ کدام از ما، تعیین کننده نخواهند بود. به همین خاطر شما بایستی به دنبال شخصیت و رفتار شخص باشید. این شخصیت و رفتار یک شخص موجب می شود تا متوجه نحوه ی برخورد درست خود با او و در نهایت چگونگی تربیت و آموزش بچه هایتان در آینده شوید. شخصیت و رفتار مبنای کلیدی هر ارتباط سالمی است. اگر رابطه را یک «کیک» فرض کنید، ویژگی های شخص مثل خامه و مواد افزودنی روی کیک هستند و رفتار و شخصیت شخص خمیر مایه کیک خواهند بود. 

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی کتاب سطری از کتاب آیا تو آن نیمه گمشده ام هستی؟ - باربارا دی آنجليس