مردی در تاریکی - پل استر

«مردی در تاریکی» رمانی از پل استر می باشد. «آگوست بریل» نویسنده و منتقد ادبی در اثر سانحه رانندگی فلج شده و به همراه دخترش «میریام» که از همسرش جدا شده و نوه اش «کاتیا» که نامزدش فوت شده است در اندوه و ناامیدی زندگی می کنند.
بریل از بی خوابی رنج می برد و ذهنش داستانی پیچیده را پی می‌ریزد: داستان مردی به نام «بریک» که در خواب به یک دنیای موازی می رود، دنیایی که در آن انتخابات سال 2000، سرنوشتی دیگر را برای آمریکا رقم زده است. جنگ عراق در خاک آمریکا رخ داده و بعضی از ایالتها اعلام استقلال کرده اند و...

مرد در تاریکی - پل استر

آدم ها نمی توانند در امور احساسی دیگران دخالت کنند، و کمتر از همه در مورد فرزندانشان، و حقیقت این است که اشتباهات والدین چندان برای فرزندان آموزنده نیست. باید آنها را تنها بگذاریم تا تلاش کنند و اشتباهات خود را مرتکب شوند. تنها کاری که از ما بر می آید این است که بهترین زندگی را برایشان آرزو کنیم.

بتی بر اثر شکستن دلش مرده بود. شنیدن این اصطلاح برای بعضی ها خنده آور است، اما به این دلیل که چیزی از دنیا نمی دانند. آدم ها از دل شکستگی می میرند. این چیزی است که هر روز اتفاق می افتد و تا آخر زمان هم روی خواهد داد.

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی کتاب سطری از کتاب مردی در تاریکی - پل استر