زندگینامه جک لندن

جک لندن

جک لندن در 12 ژانویه 1876 در سان فرانسیسکو متولد شد.
جک لندن کودکی و نوجوانی سختی داشت. او فرزند نامشروع یک دختر کشاورز ولزی و یک ستاره شناس بود. مادرش(فلورا) با مردی بنام «جان لندن»، سرباز قدیمی جنگهای داخلی آمریکا که از همسرش جدا شده بود و دو دختر داشت، ازدواج کرد و همه در یک آپارتمان کوچک ساکن شدند. وقتی «جک» به کانون خانواده بازگردانده شد، «الیزا»، خواهر ناتنیش، مسئولیت مادری او را بر عهده گرفت.
خانواده «لندن» در 5 سالگیش به اکلند مهاجرت کردند و «جک» در سن 14 سالگی از مدرسه دستور زبان انگلیسی فارغ التحصیل شد و در کارخانه کنسروسازی کاری سخت و سنگین پیدا کرد و بعد از مدتی به صید غیرقانونی صدف پرداخت.
وی در 1897 با کشتی و همراه با دیگر جویندگان طلا به شهر داوسون در یوکان رفت.  بعد از بازگشت به اکلند، کتاب «ادیسه شمال» داستان کوتاهی درباره یافتن طلا را در سال 1900 منتشر کرد. در همان سال با دختری به نام «بسی مادرن» آشنا شد و بعد از 5 سال زندگی مشترک، در سال 1903 از دادگاه درخواست طلاق کرد. پس از جدا شدن از «بسی» با زنی به نام «چارمیان کیتریج» ازدواج کرد. همان سال کتاب مشهور «آوای وحش» را به چاپ رسانید.
جک لندن  با وجود عمر کوتاهش بعد از سال 1900 آثار بسیاری را خلق کرد و و از راه نوشتن به ثروت زیادی دست یافت. وی در 1916 از نارسایی کلیه درگذشت.

آثار جک لندن:
تب طلا، دختر برف‌ها، آوای وحش ،تهیدستان، گرگ دریا، بازی، سپیددندان، قبل از آدم، پاشنه آهنین،جزیره وحشت، خاموشی سپید، مارتین ایدن،در کشوری دوردست، از خودگذشتگی زنان، ماجراجو، طاعون سرخ، پسر آفتاب، ستاره گرد،سرگذشت کشتی اسنارک، خانم کوچک در خانه بزرگ، جری در جزیره، مایکل برادر جری و...

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی زندگینامه زندگینامه نویسندگان زندگینامه جک لندن