زندگینامۀ اریک امانوئل اشمیت

اریک امانوئل اشمیت

اریک امانوئل اشمیت سال ۱۹۶۰ در لیون فرانسه به دنیا آمد.
از نوجوانی با حمایتهای پدرش که فیزوتراپیست بود شروع به نوشتن نمایشنامه‌ کرد و نمایشنامه هایش را در دبیرستان اجرا می کرد. پس از گذراندن دوره دبیرستان، وارد دانش‌سرای عالی «اکل نورمال سوپریور» شده و بین سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۵ در این مدرسه تحصیل می‌کند.
سال ۱۹۸۷ دکترای فلسفه خود را دریافت کرده و به تدریس در دانشگاه مشغول می‌شود.
سال ۱۹۹۱ اولین نمایشنامۀ خود را با نام «شب والونی» نوشت و با انتشار نمایشنامۀ «مهمان ناخوانده» سال ۱۹۹۴موفق به دریافت سه جایزه از جشنوارۀ شب مولیر شد.
مدت ده سال نمایشنامه‌های اشمیت موفقیت‌های بسیاری را کسب کرد و همزمان با نوشتن نمایشنامه، شروع به نوشتن رمان و داستان کرد، در سال ۲۰۰۰ اولین رمانش با عنوان «انجیل به روایت پیلات» منتشر شد و مورد توجه منتقدین قرار گرفت.
تا کنون ده ها نمایشنامه، رمان و داستان کوتاه از اشمیت به چاپ رسیده و نوشته‌هایش به اکثر زبان ها ترجمه شده است و چندین جایزه تئاتر مولیر فرانسه، جایزه بزرگ تماشاگران از لایپزیگ، جایزه بهترین مجموعه داستان گنکور، جایزه آکادمی بالزاک همراه بسیاری از جوایز فرانسوی و خارجی به وی اهدا شده است.

آثار اریک امانوئل اشمیت:
ملاقات کننده، گل‌های معرفت،خرده جنایت‌های زناشویی، انجیل‌های من، زمانی که یک اثر هنری بودم، اولیس از بغداد، سوموکاری که نمی‌توانست تنومند شود،نوای اسرارآمیز، پرنس پابرهنه و داستان‌های دیگر، اکسیر عشق، کشتی گیری که چاق نمی‌شد، داستان یک مرد خیلی سازگار، زهر عشق، مهمان‌سرای دو دنیا، خانواده گیتری، عشق‌لرزه، یک روز قشنگ بارانی، زن در آینه، فرضیه‌های جایگزین، دو مرد از بروکسل، ده فرزند هرگز نداشتۀ خانم مینگ، کنسرتویی به یاد یک فرشته، خیانت اینشتین، اسباب خوشبختی، آدولف ه دو زندگی، مهمان ناخوانده و...

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی زندگینامه زندگینامه نویسندگان زندگینامۀ اریک امانوئل اشمیت