زندگینامه وین دایر

وین دایر

وین والتر دایر در ۱۰ مه، ۱۹۴۰ در شهر دترویت از توابع ایالت میشیگان، ایالات متحده به دنیا آمد.دایر نويسنده، روانشناس و سخنران آمريكايي معروف آمریکایی است.

او بیشتر دوران نوجوانی خود را در پرورشگاه از دست داد و در دوران دبیرستان در دترویت به مشاوره می‌پرداخت و همین امر باعث شد که بعدها در دانشگاه مشاوره را انتخاب کند و چندی بعد در دانشگاه سنت جان به عنوان یک پروفسور خارج شد.

ابتدا کار در فرهنگستان را دنبال کرد و در همین زمان مطالب خود را در روزنامه به چاپ می‌رساند و به صورت آزمایشی به درمان‌های خصوصی می‌پرداخت. اما سخنرانی او در دانشگاه سنت جان که در مورد شیوه متمرکز شدن افکار منفی و گفتگوی تحریک آمیز بود دانشجویان را ترغیب به ثبت نام در کلاس‌های خصوصی اش کرد. آژانس ادبی به دایر پیشنهاد کرد که وین ایده‌های خود را به صورت یک کتاب جمع آوری کند و نتیجه آن کتاب "قلمرو اشتباهات شما" بود. اگر چه نخستین کتاب‌هایی که به فروش رفت بسیار اندک بود. دایر شغل تدریس خود را رها کرد و به کار تبلیغات در ایالات متحده مشغول شد و با سر سختی یک فروشگاه کتاب در زمینه مصاحبه‌های تصویری پیدا کرد، بالاخره تلویزیون ملی اجازه داد که دایر همراه با فیل دوناهو و مرو گریفین در گفتگوی شب حضور پیدا کند.
دایر، همچنان برای ساخت یک سری از نوار کنفرانس‌های خود و همچنین تدوین کتاب جدیدش تلاش می‌کرد. شنوندگان نوارهای دایر همانند مخاطبان دیل کارنجی یا استیفن کاوی نبودند که تنها به حوزه تجارت تخم شوند. بنابر این پیام او درباره لحظه تفکر نو بسیار طنین انداز شد. او اغلب حکایاتی را از زندگی خانوادگی خود بازگو می‌کرد و در قالب این حکایات کارآزمودگی کنونی خود را نتیجه گیری می‌کرد. کتاب مرد خودساخته کتابی بود که به قسمتی از جذبه‌های خودش اشاره داشت. دایر به مخاطبانش توسیه می‌کند که واقع بین باشند جون ندای اعتماد به خود، همانند یک راهنمای مذهبی انسان را کارآزموده می‌کند و همچنین به خوانندگانش پیشنهاد می‌کند که پیرو عیسی مسیح باشند.

كتابهاي وين داير بر اين پايه‌اند :
- رهنمودهاي فنون کار - گستره‌ي اشتباهات شما - سر رشته‌ي زندگی خود را در دست بگیرید - اوج و محدودیت - به راستي چه چیزی برای فرزندتان می‌خواهید - تعطیلات شاد - خردمندی روزها - چگونه شخصی نامحدود باشیم - یک پیمان، یک پیمان است - خردمندی سالها - مراقبه؛ روشی برای ارتباط آگاهانه با خداوند - سمینار کرولاین مایس و وین دایر - ماندن در مسیر - خود پاكدامن شما - ندای درون؛ فراخوان نهایی شما - آغاز موازنه؛ نُه روش برای هماهنگی خوي‌ها و آرزوها - هر روز در آگاهی از كاميابي‌هایتان باشید - ديدگاهتان را دگرگون كنيد تا زندگی‌تان دگرگوني يابد و...

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی زندگینامه زندگینامه نویسندگان زندگینامه وین دایر